BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7685334
*
nr 768 5334
Ljusstakar
1 par, 3-armade, nysilver, längd: 31, höjd: 18
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juli 2012
kl 19:48:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/7 15:33:11
1
250 kr
23/7 17:09:40
2
150 kr
23/7 17:09:54
2
300 kr
28/7 13:21:47
3
350 kr
28/7 20:07:49
2
Vinnande bud
30/7 19:38:04
3
450 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
8258 Kandelaber
nysilver, Dufva, omkring 1900. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:34
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:27
-
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30
-
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:48
-
8184 Spegellampetter
Ett par, guldbemålade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
*
Ljusstakar
nr 768 5334
Ljusstakar
1 par, 3-armade, nysilver, längd: 31, höjd: 18
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 juli 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/7 15:33:11 | 1 | 250 kr |
| 23/7 17:09:40 | 2 | 150 kr |
| 23/7 17:09:54 | 2 | 300 kr |
| 28/7 13:21:47 | 3 | 350 kr |
| 28/7 20:07:49 | 2 | Vinnande bud |
| 30/7 19:38:04 | 3 | 450 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
8258 Kandelaber
nysilver, Dufva, omkring 1900. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:34 -
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:27 -
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30
-
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:48 -
8184 Spegellampetter
Ett par, guldbemålade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43



